Kedvezményes ár! Ahmed Amran: Az utolsó ebéd Nagyítás

Az utolsó ebéd


Fekete Sas Könyvkiadó Bt

ISBN: 9786155568367

Állapot: Új

,,Hiszem azt, hogy az élet egésze csak falakról szól. Az ember többnyire falak közt születik és cseperedik. Sokáig azért küzd, hogy romba döntse a maga körül lévő falakat. Utána sokáig azért hajt, hogy saját falai legyenek..."

Bővebb leírás

Jelenleg nem rendelhető

3 900 Ft‎

-25% kedvezmény

5 200 Ft‎

Az akció 2023. október 31-ig tart.

Szállítási költségek:

Banki átutalással vagy bankkártyával fizetve:

  • MPL Futár házhozszállítás: 1790 Ft
  • MPL Postapontra szállítás: 1690 Ft

Utánvéttel fizetve:

  • MPL Futár házhozszállítás: 2090 Ft
  • MPL Postapontra szállítás: 1990 Ft

Minden 30 000 Ft-ot meghaladó rendelés esetén a szállítás ingyenes!

Székesfehérvári személyes átvétel esetén nincs szállítási költség.

Hozzáad a kívánságlistához

Kiadvány adatlapja

KiadóFekete Sas Könyvkiadó Bt
Kiadás ideje2017
Oldalszám185
Súly (g)226
BorítóFüles, kartonált
Nyelvmagyar

Részletes leírás

,,Hiszem azt, hogy az élet egésze csak falakról szól. Az ember többnyire falak közt születik és cseperedik. Sokáig azért küzd, hogy romba döntse a maga körül lévő falakat. Utána sokáig azért hajt, hogy saját falai legyenek. Ha boldog, nem érzékeli saját falait maga körül, ilyenkor makulátlanul tiszta szélvédőként funkcionálnak, védik őt, de rajtuk keresztül mindent lát. Ha boldogtalan, csak magukat a falakat látja, nem észleli a köztük lévő teret, idővel új falakat fedez fel társában, önmagában és mindenben." Ahmed Amran
A magyarul alkotó jemeni számozású író keleti fűszerekkel meghintett, utaztató, filozofikus hangvételű, egymásba folyó novellaiban ízelítőt kapunk az arab gondolkodásról, stílusról, meseszövésről. A novellabeli alakok történetein és dialógusain keresztül Amran érzékenyen világít rá a különböző kultúrák kapcsolódási és eltérési pontjaira.
Ez a novellafolyam különös házasság a magyar nyelv és az arab irodalom között.
Amran mint nem született magyar anyanyelvű, átgondolja a magyar szavakat, bátor szójátéka és meglepő szóhasználata révén néhol olyan árnyalatokat és rejtett szépségeket fed fel a magyar nyelvben, amit mi - anyanyelvűek - gyakran nem veszünk észre.

Vélemények

Jelenleg nincsenek olvasói vélemények

Olvasta már? Írja meg véleményét!

Ahmed Amran: Az utolsó ebéd

Ahmed Amran: Az utolsó ebéd

,,Hiszem azt, hogy az élet egésze csak falakról szól. Az ember többnyire falak közt születik és cseperedik. Sokáig azért küzd, hogy romba döntse a maga körül lévő falakat. Utána sokáig azért hajt, hogy saját falai legyenek..."